Академія НСЗУ прагне, аби лікарі та інший медичний персонал мали можливість підвищувати свою компетентність та постійно бути в курсі корисних джерел інформації та цікавих курсів. На цій сторінці ми зібрали актуальну інформацію, яка обов’язково стане вам у нагоді.



📚 Всесвітня організація охорони здоров’я

Пропонований ВООЗ пакет основних втручань щодо неінфекційних захворювань (‎PEN)‎ на рівні первинної медичної допомоги

Пакет основних втручань щодо неінфекційних захворювань (PEN), розроблений ВООЗ, визначає мінімальний набір основних заходів втручання щодо хронічних неінфекційних захворювань, які мають бути запроваджені в практиці роботи закладів первинної медичної допомоги в умовах низької доступності ресурсів.

Для ознайомлення завантажте прикріплений документ або перейдіть за посиланням 

А також завантажуйте додаткові матеріали для WHO PEN - це додаткові технічні пакети HEARTS, які надають більше інформації по розділам WHO PEN та перекладені українською.

КУРСИ ВООЗ:

Офіс ВООЗ в Україні презентує професійний курс із безпеки вакцин для медичних працівників українською мовою. 

Цей курс ознайомить учасників із основами фармаконагляду за вакцинами. Він має на меті надати медичним працівникам, чия робота пов’язана з питаннями безпеки вакцин, основні знання про вакцини та аспекти їхньої безпеки. Курс буде корисним для молодших медичних працівників, акушерів, фахівців громадського здоровʼя, фармацевтів, лікарів, спеціалістів програми імунізації та комунікаціників з питань безпеки вакцин. 

Знайти його можна за посиланнями: 

UA: 👉 https://openwho.org/courses/vaccine-safety-basics-uk

Ще один курс, який може становити інтерес - Запровадження охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) у надзвичайних ситуаціях.

Цей онлайн курс спрямований на посилення компетенцій виконавців у галузі охорони здоров’я, які працюють в умовах надзвичайних ситуацій, а також на створення, підтримку та розширення охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) у країнах. Під час цього тренінгу учасники дізнаються про ключові підходи ведення адвокаційної діяльності та визначення вхідних точок щодо інтегрування охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки як невід’ємного та наскрізного компонента у заходах реагування на надзвичайні ситуації у галузі охорони громадського здоров’я та у контексті гуманітарної кризи. 

UA: 👉 https://openwho.org/courses/mental-health-and-psychosocial-support-in-emergencies-UK

Більше курсів ВООЗ – за посиланням https://openwho.org/courses


📚 Український центр охорони здоров’я  (Ukrainian Health Centre, UHC)

Український центр охорони здоровʼя (UHC) — провайдер та організатор безперервного професійного розвитку для фахівців сфери охорони здоров'я.

Від моменту заснування команда UHC працює над освітніми проєктами для управлінців в охороні здоров’я на всіх рівнях.

З березня 2021 року спільно з партнерами команді UHC вдалося провести та започаткувати низку освітніх продуктів — від десятків вебінарів до «міні-МВА» та магістерської програми «Менеджмент в охороні здоровʼя» в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». 

Дізнатися більше про освітні проєкти можна за посиланням - https://uhc.org.ua/continuing-professional-development/


📚 Навчальна платформа Центру громадського здоров'я МОЗ України


На платформі ЦГЗ розміщено понад 70 курсів, які стсоуються громадського здоров’я та інфекційних захворювань, зокрема за такими категоріями:

Замісна підтримувальна терапія, Громадське здоров'я , Інше, Епіднагляд, Неінфекційні захворювання, Курси ВООЗ, Лабораторна діагностика, COVID-19 та інші ГРВІ, ВІЛ-інфекція, Туберкульоз, Вірусні гепатити

Навчальна платформа ЦГЗ також є провайдером заходів БПР.


📚 Україно-швейцарський проєкт «РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ»

Проєкт Розвитку медичної освіти реалізується в Україні Швейцарським інститутом тропічного і громадського здоров’я (Swiss TPH) за фінансової підтримки Швейцарського агентства розвитку та співробітництва (SDC). 

Проєкт реалізується у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, фокусуючись на пріоритетах, які встановлені з ціллю ефективності надання медичної освіти і відповідності існуючим потребам охорони здоров’я в Україні.

Проєкт охоплює всі рівні медичної освіти – додипломну медичну освіту, післядипломну освіту (інтернатуру), а також безперервний професійний розвиток, забезпечуючи експертну, нормативну та освітню підтримку в процесі покращення якості освіти для працівників первинної ланки.

Оскільки ключова мета Проєкту «Розвиток медичної освіти» - це покращення якості охорони здоров’я в Україні шляхом удосконалення системи медичної освіти для представників первинної ланки медичної допомоги, то Проєкт підтримує загальні зміни в системі охорони здоров’я з відповідним розвитком людських ресурсів.

З цікавого:


📚 Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я»

  • МЕНЕДЖМЕНТ МЕДИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Онлайн курс "Менеджмент медичного підприємства" скерований на розвиток управлінських навичок керівників лікарень, очільників департаментів охорони здоров’я та керівників закладів первинної медичної допомоги.

ПЕРЕГЛЯНУТИ КУРС

  • АНТИКРИЗОВИЙ КУРС ДЛЯ МЕДИЧНИХ МЕНЕДЖЕРІВ

Антикризовий курс для медичних менеджерів - це онлайн курс, який допоможе навчити формування нових рішень та підходів за часів кризи в управлінні медичним закладом. Курс розраховано на медичних директорів та їх заступників, завідувачів відділень спеціалізованих лікарень та керівників центрів первинної медичної допомоги та амбулаторій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ КУРС


📚 SKOVORODA
Це платформа Києво-Могилянської Академії для онлайн-курсів, де зокрема розміщені курси у сфері охорони здоров’я, а саме:



📚 ДІЯ для медичних працівників

Цифрові навички для медиків

Цифрові навички для щоденної ефективної та комфортної роботи медичних працівників. Під час курсу ви вивчите особливості роботи з формами для опитувань в Google, отримаєте базові навички автоматизації в Excel, підготовки та поширення презентацій у Power Point та їх обговорення в Google Meet та Zoom.

Також учасники зможуть дізнатися про цифрову безпеку, використання електронного підпису, встановлення паролів на пристроях, захист персональних даних, особливості роботи в медичних інформаційних системах (МІС) та електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Участь у розробці освітнього серіалу взяли досвідчені медики та управлінці.

Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.2 кредиту ЄКТС.

Оперативна допомога при ПТСР

Гайд містить короткий опис про ПТСР, причини виникнення та основні симптоми. А також описується цикл ПТСР та як відновитися після нього.


📚 British Medical Journal безоплатно відкриває свої ресурси BMJ Practice та BMJ Learning для всіх українців на період війни

BMJ – провідна світова платформа, на якій міститься велика кількість медичного контенту, що може бути корисним медичним працівникам, представникам госпіталів та українським громадянам.

Безкоштовний доступ відкритий для всіх на території України (без промокодів).

• BMJ Practice – https://bestpractice.bmj.com/ 

• BMJ Learning – https://new-learning.bmj.com/  (для доступу до навчання треба пройти лише безкоштовну реєстрацію за посиланням:

https://new-learning.bmj.com/uk/sign-up/register)

У разі виникнення запитань щодо доступу до матеріалів пишіть консультанту з інформаційно-комунікаційних технологій українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» Vitalii Zaiets,: [email protected], +380672174575 (Viber, Telegram, WhatsApp).


📚 Онлайн матеріали ЮНІСЕФ для медичних працівників

Українські медики приймають поранених, консультують переселенців, надають допомогу онлайн. Сьогодні ЮНІСЕФ хоче допомогти нашим лікарям в їхній роботі.

Онлайн бібліотека «Спільнотека» — це добірка корисних матеріалів ЮНІСЕФ, які медичні працівники можуть вільно використовувати у своїй роботі з малечею та батьками. https://spilnoteka.org/   

На сайті у фільтрах оберіть «Здоров’я та гігієна» і завантажуйте матеріали, дотичні до вашої сфери діяльності, віку та потреб пацієнтів.

Тут ви знайдете:

  •  плакати та постери для кабінету на теми вакцинації, гігієни, дитячого харчування, дошкільного розвитку та психологічної підтримки

  •  інформаційні буклети для підлітків про ознаки дорослішання, менструацію та правила гігієни

  •  буклети-помічники для батьків з аспектами виховання хлопчиків та дівчат

  •  а також ігри, розмальовки та багато чого іншого.


📚 УКРАЇНСЬКИМ СТУДЕНТАМ-МЕДИКАМ І ПРАКТИКУЮЧИМ ЛІКАРЯМ НАДАНО БЕЗКОШТОВНИЙ ДОСТУП ДО МЕДИЧНИХ РЕСУРСІВ ELSEVIER

Прагнучи надати інформаційну підтримку медичній спільноті України в умовах розв’язаної РФ війни, компанія Elsevier відкрила українським фахівцям у галузі медицини безкоштовний доступ до електронних платформ наукової інформації ClinicalKey, Complete Anatomy та Osmosis.

«Elsevier робить безкоштовний доступ до кількох своїх інструментів і медичних освітніх платформ для підтримки студентів-медиків, лікарів і медичних працівників з України», – зазначається в повідомленні компанії.

Для забезпечення зручного доступу українських користувачів до цих ресурсів створено україномовний розділ «Медична підтримка України», в якому опубліковано інформацію про зазначені бази даних та інструкції щодо отримання доступу. У розділі подаються довідкові матеріали та навчальні відео про можливості використання інформаційних ресурсів у науковій діяльності та навчанні, а також для потреб лікування пацієнтів.

Враховуючи ситуацію в Україні, фахівці компанії підготували простий і зручний алгоритм доступу.

У разі виникнення проблем із налаштуванням доступу слід звертатися до служби підтримки компанії Elsevier, електронні адреси якої можна знайти на порталі.

Довідково

ClinicalKey – база даних клінічних знань для медичних працівників і студентів. ClinicalKey надає доступ до провідних повнотекстових довідників і журналів, містить інформацію про ліки, відеоматеріали, практичні рекомендації тощо.

Complete Anatomy – найдосконаліша в світі платформа 3D анатомії, яка використовується фахівцями зі всього світу для розуміння складних анатомічних структур.

Osmosis – медична освітня платформа, що використовується студентами-медиками, лікарями та особами, які доглядають за пацієнтами. Платформа пропонує користувачам зрозумілий, інформативний і цікавий навчальний контент. Бібліотека Osmosis складається з понад 2 тисяч відео, які охоплюють патологію, фізіологію, фармакологію та клінічну практику, а також містить відповідні запитання, картки та примітки.


📚 Global Medical Knowledge Alliance (GMKA) 

GMKA - міжнародна організація, яка реалізує важливі проєкти для української медицини, відкриває лікарям доступ до доказової інформації, займається популяризацією науки серед лікарів та допомагає нашим прифронтовим шпиталям. 

Зокрема, команда GMKA видала посібник «ATLS. Невідкладна медична допомога при травмі» українською мовою.

На сайті також доступні переклади інших міжнародних настанов та посібників, а також можливості щодо стажування та онлайн-навчання для лікарів.



📚 Навчальна платформа Plus

Plus – це міжнародна онлайн-платформа для електронного навчання, яка об’єднує фахівців з реабілітації з усього світу для навчання та професійного розвитку.

На платформі розміщено більше 500 курсів, що висвітлюють найрізноманітніші теми, які актуальні для всіх працівників охорони здоров’я. Частина курсів також зареєстрована як заходи БПР!

Ви також зможете дивитися навчальні відео, слухати подкасти, читати повнотекстові підручники та журнали, фіксувати свій професійний розвиток та отримувати сертифікати про закінчення акредитованого курсу.

📚 Доступ до навчання від GLOBAL ULTRASOUND INSTITUTE

Для українських фахівців Базовий курс з ультразвукової діагностики від Global Ultrasound Institute доступний з українськими субтитрами абсолютно безкоштовно протягом 6 місяців!

📚 American Ukrainian Medical Foundation (AUMF)

AUMF є громадською благодійною організацією, яка об'єднує українців у США. Фундація була заснована у травні 1996 року у штаті Мічіґан.

Місією AUMF є допомога українській медицині через створення платформи для спілкування та взаємного розвитку між українськими та американськими фахівцями.

На сайті ви знайдете:

Безкоштовну літературу

Інформацію щодо умов стажування

Корисні вебінари та лекції

Наразі команда AUMF у співпраці з Громадською організацією «Реформація» та Всеукраїнською Радою Реанімації та Екстреної Допомоги створили сайт з тактичної медицини tccc.org.ua. Він містить актуальну інформацію, що була перекладена з американського сайту deployedmedicine.com та буде особливо корисним для медичних працівників, бойових рятувальників і всіх військовослужбовців.